قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آموزش های پرطرفدار / زندگی نامه آنتونی رابینز-اسرار زندگی تونی رابینز که نمیدانید!

زندگی نامه آنتونی رابینز-اسرار زندگی تونی رابینز که نمیدانید!

زمان تقریبی مطالعه 8 دقیقه
4.9 (97.5%) 8 vote[s]

زندگی نامه آنتونی رابینز

پیشنهاد میکنم اگر حوصله ی مطالعه ی متن زیر را ندارید این پادکست را کامل گوش کنید.

حتما ببینید: سمینار آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

هرکسی برای دلیل خاصی به دنیا آمده است ، هر کسی ارزش خودش را دارد. آنتونی رابینز موفق ترین ، مشهورترین ، پرطرفدارترین نویسنده و سخنران جهان، کسی که توانست در نا امیدی ترین شرایط زندگی اش برای خود پلی بسازد تا به موفقیت برسد. او نشان داد که همیشه نمی توان منتظر آمدن معجزه بود باید خودمان معجزه ی زندگی خود را رقم بزنیم.

فردی که کتاب‌هایش در رده پر فروش‌ترین کتاب‌های موفقیت و انگیزشی است و موفقیت خودش را از خانه‌ای کوچک شروع کرده که آشپزخانه هم نداشته است و ظرف هایش را در حمام می‌شسته و حالا جزو ثروتمندترین سخنرانان جهان است.

کودکی سخت آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در لس آنجلس آمریکا در خانواده نسبتا فقیر به دنیا آمد. تونی رابینز فرزند بزرگ خانواده هست که پدر و مادرش زمانی که او ۷ سال داشت طلاق گرفتند و سپس مادرش با جیم رابینز که یک بازیکن بیسبال نیمه‌ حرفه ای  بود ازدواج کرد که او آنتونی را در ۱۲ سالگی به طور قانونی به فرزند خواندگی قبول کرده بود. مادرش خوش گذران بود و چهار بار هم ازدواج کرد.

 او در دوران مدرسه خود به عنوان دانش آموز نمونه انتخاب شد و او همانطور که  بزرگتر می شد به عنوان دستیار برای کمک به خواهر و برادرانش مشغول به کار شد. در طول دبیرستان در حدود ۲۵ سانتی متر رشد کرد ، این رشد بیش از حد بعد از آن به تومور هیپوفیز منجر شد.که خیلی زود با عمل جراحی از بدن او خارج شد.

آنتونی رابینز

مادرش معتاد بود! خانواده او به دلیل فقر شدید حتی نمی توانستند روز شکرگزاری و کریسمس را جشن بگیرند ، او می گوید که زندگی خانوادگی اش آشوب و سواستفاده بوده است. تونی رابینز در حالی که یک نوجوان ۱۷ ساله بود از خانه فرار کرد که بهتر است بگوییم از خانه بیرونش کردند و او هرگز به آن خانه بازنگشت و به دلیل فقر فرصت نداشت به دانشگاه برود و به عنوان نگهبان کار میکرد.

نا امیدی در زندگی

در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری زندگی مجردی فقیرانه ای داشت و به گفته ی خودش ناچار بود ظرفهای غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری مالیش ، بر اثر پرخوری و بد خوراکی ، بیش از 120 کیلوگرم وزن داشت و به علت چاقی دچار تنبلی ، بی حالی و خواب آلودگی شده بود. اما در عین فقر و فلاکت برای خود رؤیا پردازی میکرد و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت و در عالم خیال خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگلی سرسبز مجسم می ساخت و برای خود همسری شایسته ، اتومبیل گران قیمت و امکاناتی رویایی در نظر می گرفت.

آغاز تحول

 

سر انجام مصمم شد که با چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به هدف خود به مطالعه ی چند کتاب پرداخت اما مطالب آنها را ضد و نقیص یافت و آنها را دور انداخت. پس از آن برای کاهش وزن خود راهی دیگر جست. به فکر افتاد فردی را که از هر جهت سالم و دارای تناسب اندام باشد پیدا کند و افکار ، اعتقادات و نحوه ی تغذیه او را سرمشق خود قرار دهد.

این شیوه برای او موثر بود و توانست در کمتر از دو ماه بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتاً با شیوه های روانشناسی و با استفاده از کنترل فکر و ذهن حدود پانزده کیلوگرم از وزن خود را کم کند و با توجه به قامت بلند خود که در حدود دو متر بود تناسب اندام خود را بدست آورد. همین موضوع باعث شد که توجه بیشتری به موضوعات موفقیت بکند و نتیجه این شد که به NLP یا برنامه ریزی عصبی کلامی روی آورد.

نقطه عطف زندگی آنتونی رابینز

 نخستین نقطه عطف زندگی رابینز  شرکت او در سمینار جیم ران بود. ران سخنران و نویسنده انگیزشی بسیار محبوبی بود و به رابینز  مسیر تازه ای را نشان داد.پس از موفقیتی که در زمینه کنترل وزن کسب کرد ، او را به اندیشه وا داشت که شاید این شیوه را بتوان در هر زمان ، هر جا و هر زمینه در مورد هر کسی بکار گرفت. ابتدا معتقد شد که برای بدست آوردن و حفظ تناسب اندام در مرحله اول باید افکار ، تصورات ، و با استفاده از رفتار شناسی رفتارهای فردی را که از نظر وزن متناسب است دریابیم. ببینیم آن فرد چه می خورد ، چه اندازه ای می خورد و چگونه می خورد. سپس او را سرمشق قرار دهیم و به همان نتیجه برسیم.

آنتونی رابینز

پس از آن اعتقاد پیدا کرد که ساختمان مغز و اعصاب افراد (بشر) کم و بیش به هم شبیه است ، پس اگر کسی در نقطه ای از دنیا توانسته است کاری بزرگ را به انجام برساند ، من هم که دارای مغز و اعصاب مشابه او هستم می توانم عیناً همان کار را انجام دهم و به همان نتیجه برسم، به شرطی که از همان راهی که او رفته است بروم و طرز تفکر و رفتارم شبیه او باشد.

آنتونی رابینز این طرز فکر را مورد عمل قرار داد و به دیگران نیز توصیه نمود و نتایج را بررسی کرد و به درستی این عقیده ایمان یافت.

در این هنگام به مطالعه عمیق کتب روانشناسی و شرکت در کلاس های استادان این علم پرداخت و با فنون تازه ای از قبیل « برنامه ریزی عصبی ـ کلامی » و « روش های انجام بهینه کارها » آشنا گردید ، او این شیوه ها را در مورد خود و دیگران به کار گرفت و به نتایج چشمگیری نایل شد و توانست راه موفقیت در زندگی خود را پیدا کند ، تدریجاً توجه افراد بسیاری به سوی او جلب گردید.

مهم ترین نقطه ی عطف زندگی تونی رابینز

تونی رابینز با کتاب خود به اسم قدرت نامحدود ناگهان به شهرت رسید ، انتشار این کتاب مهم ترین نقطه ی عطف زندگی تونی رابینز است. در سال ۱۹۸۴ شیوه های تازه روانشناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزشی مورد آزمایش قرار داد و آثار آن در بازیهای المپیک ۱۹۸۴ نمایان گردید. تونی رابینز با آن کودکی وحشتناک به یک مربی الهام بخش با شهرت جهانی تبدیل شده است. او از حوالی سال ۱۹۸۶ و زمانی که ۲۶ ساله بود به شهرت رسید و طی چندسال، ره صدساله را طی کرد.

آموزش به ارتشی ها

 پس از آن او برای تدریس نظامیان آمریکا از سوی ارتش برای تدریس روش های جدید دعوت شد. ضمن اجرای این طرح متوجه نقایص آموزشی ارتش در زمینه تیراندازی گردید و ادعا کرد که می تواند زمان برنامه های آموزشی مزبور را به نصف تقلیل دهد. ارتش با وی قرار داد بست تا چنانچه بتواند ادعاهای خود را عملاً به اثبات برساند دستمزد قابل توجهی به او بدهد.

آنتونی رابینز نه تنها توانست مدت این دوره را به کمتر از نصف برساند بلکه درصد قبولی شرکت کنندگان را که تا آن زمان به طور متوسط ۷۰% بود به ۱۰۰% افزایش داد. مطلب قابل توجه اینکه خود وی تیر اندازی نمی دانست و از اسلحه و جنگ متنفر بود و آنچه مایع توفیق او شد اطلاعات عمیق روانشناسی ، لحن نافذ و احاطه به اصول آموزش و نحوه یادگیری بود. این موفقیت ها، پاداشهای مادی و معنوی فراوانی به همراه داشت. پله های بعدی موفقیت را به سرعت طی کرد و به زودی به همه آرزوها و خواسته های خود رسید.

موفقیت‌های آنتونی رابینز از کجا شروع شد؟

تونی رابینز

از طریق کتاب خواندن! او به هیچ آدم معتبری دسترسی نداشت. تنها راهی که با افکار و ایده های افراد بزرگ می‌توانست آشنا شود این بود که کتاب‌هایشان را بخواند او عاشق کتاب خواندن بود.

آنتونی رابینز می‌گوید از این کتاب‌ها دو درس مهم گرفته است:الف) هر چیزی می‌تواند تغییر کند و بهتر شود. اگر نتوانستید شرایط فیزیکی را تغییر دهید هنوز میتوانید تجربه خودتان را از آن تغییر دهید.

ب) خواندن می‌تواند شما را به جهان دیگری منتقل کند. در کتاب ها به پاسخ تمام سوالاتتان خواهید رسید. من در طول هفت سال ۷۰۰ کتاب خواندم. کتاب هایی درباره روان شناسی ، زیست شناسی و هر چیزی که می‌توانست در زندگی ام تغییر به وجود آورد.

فعالیت ها و موفقیت های او

تونی رابینز به شخصیت‌ها و شرکت‌های بزرگ در دنیا مشاوره می‌دهد و و زندگی میلیونها نفر را به شیوه‌ای مناسب تغییر داده‌است. رابینز به بزرگترین افراد جهان مشاوره داده و با آنها کار کرده است. پاپ فرانسیس ، مادر ترزا ، مارگارت تاچر ، اوباما ، جرج بوش و برخی دیگر از تاثیرگذارترین افراد جهان از مشتریان آقای رابینز اند.

در سال ۱۹۹۱ موسسه آنتونی رابینز را تاسیس کرد ، این موسسه خیریه به افراد و سازمان ها کمک می‌کند که کیفیت زندگی جوانان ، بی خانمانان ، زندانیان ، سالمندان و معلولان را بهبود بخشند. یکی از برنامه های بنیاد آن است که داوطلبان را در سراسر جهان جمع آوری می کند تا سبد های غذایی و اقلام خانگی را برای خانواده های نیازمند جمع آوری و عرضه نمایند.

 او نیز بی سر و صدا برای خودش امپراتوری اقتصادی مختص خودش را ساخته است. بنیانگذار چندین شرکت است این شرکت ها در زمینه آموزش ، گردشگری ، رسانه و خدمات کسب و کار فعالیت دارند و درآمد سالیانه آن در حدود ۶ میلیارد دلار در سال است.

آنتونی رابینز به شدت به فوتبال علاقه دارد. او در لیگ برتر آمریکا سرمایه گذاری‌های بزرگی کرده است. او به فیلم هم علاقه دارد و حتی در سه فیلم نقش آفرینی کرده است. از جمله در یکی از قسمت‌های «مردان سیاه پوش». او به اتومبیل هم علاقه زیادی دارد و به خصوص به خودرو رولز رویس علاقه دارد. آنتونی رابینز هم اکنون موفق ترین ، مشهورترین ، پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است.

زندگی شخصی تونی رابینز

او سه بار ازدواج کرده است! اولین بار با «بکی رابینز» به مدت 13 سال ، دومین بار با ساجا رابینز به مدت 10 سال و آخرین بار همین چند سال پیش با لیز آکوستا و او 4 فرزند هم دارد.همسر تونی رابینز

آنتونی رابینز به دوش آب سرد قبل از سمینارهایش اعتقاد زیادی دارد. او گاهی اوقات حمام آب یخ را هم امتحان می‌کند. آقای رابینز از مصرف الکل ، کافئین ، سیگار ، گوشت قرمز و گوشت سفید هم پرهیز می‌کند و به شدت به اقیانوس علاقه دارد و برای همین هم اتاق خوابش رو به اقیانوس قرار دارد.

خانه تونی رابینز

او هم اکنون به همراه خانواده اش در پالم بیج فلوریدا آمریکا زندگی میکند و بیش از بیست جلد کتاب منتشر کرده است.کتاب های آنتونی رابینز عبارتند از:کتاب های تونی رابینز

 1. قدرت شگرف درون
 2. موفقیت نامحدود در ۲۰ روز
 3. مهارت در بازی زندگی
 4. فقط غیرممکن غیرممکن است
 5.  به سوی کامیابی
 6. رمز کامیابی و شکوفایی
 7. قدرت نامحدود
 8. قدرت ایمان
 9. هفت قدم تا رسیدن به آزادی مالی
 10. سرسختی در زمینه پول آفرینی
 11. تزلزل ناپذیر
 12. افکار بزرگ رابینز
 13. پیش بینی آینده
 14. گام هایی به سوی موفقیت
 15. دیدار با سرنوشت
 16. زندگی سالم
 17. زندگی در اوج
 18. توان بی پایان
 19. نیروی باورها را دریابید
 20. پرسش های کوانتومی
 21. قدرت تفکر منفی
 22. به پابرخیزید وزندگی باعشق آغاز را کنید
 23. یادداشت های یک دوست
 24. اهرم های خوشبختی
 25. مشکلات شیرینی زندگی اند
 26. قدرت بی پایان
 27. نظام مدیریت زندگی
 28. آینده ی خود را بسازید
 29. پشتوانه های زندگی
 30. قدرت نفوذ
 31. سرآغاز عشق
 32. خودت را بشناس
 33. مدیریت احساسات

حتما ببینید: زندگی نامه برایان تریسی

درباره ی نویسندگان سایت انسان نامحدود

نویسندگان سایت انسان نامحدود
نویسندگان سایت انسان نامحدود کامل ترین و جدیدترین مطالب را در اختیار شما قرار میدهند.

مطلب پیشنهادی

آموزش هدفگذاری از سیر تا پیاز(جامع)

زمان تقریبی مطالعه 15 دقیقه 5 (100%) 4 vote[s] آموزش هدفگذاری از سیر تا پیاز سلام خدمت شما دوستان عزیز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =