قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آموزش های پرطرفدار / آموزش فتوریدینگ(جامع و رایگان)

آموزش فتوریدینگ(جامع و رایگان)

زمان تقریبی مطالعه 6 دقیقه
5 (100%) 4 vote[s]

آموزش فتوریدینگ

مقدمه

آموزش فتوریدینگ در ایران چندسالی است که آغاز شده و با نام های عکس خوانی یا تصویرخوانی هم به آن پرداخته شده است و من در این مقاله با آموزش فتوریدینگ البته به زبان ساده در خدمت شما عزیزان هستم.

آموزش فتوریدینگ

فتوریدینگ توسط آقای پاول شیل به وجود آمده و ایشان از سال 1354 شمسی تحقیقات خود را شروع کرده و در سال 1364 شمسی شروع به آموزش فتوریدینگ کردند.

در فتوریدینگ گفته میشه که از ذهن ناخودآگاه در کنار ذهن خودآگاه استفاده میشه و این یک برتری خاص این روش نسبت به تندخوانی است(البته این نکته را بنده قبول ندارم).

حتما ببینید: فتوریدینگ از دروغ تا واقعیت

گفته میشه که 8 درصد از ذهن ما مربوط به خودآگاه و 92 درصد آن مربوط به ناخودآگاه است(البته این درصدها را در جای دیگر 5 و 95 هم شنیدم).

میتوان به طور کلی فتوریدینگ را دارای 5 مرحله دانست.البته ممکن است بعضی کمی متفاوت تر نسبت به این مقاله آموزش فتوریدینگ را انجام دهند اما به شما قول میدهم که کلیت همه یکی است.

برای آموزش فتوریدینگ 5 مرحله در نظر گرفته شده است.

آموزش فتوریدینگ

مراحل فتوریدینگ:

1)آرامسازی

2)هدفگذاری

3)پیش مطالعه

4)عکس برداری

5)فعال سازی

مرحله اول:آرامسازی

آموزش فتوریدینگ

در این مرحله شما باید در یک جایی که احساس راحتی میکنید بشینید و بدنتان را در یک حالت راحت قرار دهید یعنی صاف بشینید طوری که بعد از چند دقیقه احساس درد در کمر نکنید.

حالا چند نفس عمیق بکشید و اگر مایل بودید میتوانید ریلکسیشن را انجام دهید.بعنی چشمانتان را ببندید و احساس کنید که تمام عضلات بدنتان دارد آرام تر و آرام تر میشود.از نوک انگشتان پا تا پوست سر باید آرامش را احساس کنید.

این کار را در یک دقیقه هم میتوانید انجام دهید و اگر وقت داشتید میتوانید زمان بیشتری برای اینکار صرف کنید تا بدنتان دارای آرامش بیشتری شود.

البته از یک تکنیک دیگر هم در این مرحله استفاده میشود.بعد از انجام کاری که در بالا گفته شد میتوانید چشمانتان را بسته نگه دارید و به پشت سر خودتان توجه کنید.گفته میشود پشت سر بخش پردازش تصویر می باشد که وقتی چند لحظه به آن قسمت توجه میکنید باعث میشود پخش پردازش تصویر فعال تر شده و باعث میشود خیلی سریعتر کلمات و تصاویر را در هنگام مطالعه پردازش کنیم.

آموزش فتوریدینگ

حالا آماده هستید تا وارد مرحله ی بعد شوید.

مرحله دوم :هدفگذاری

آموزش فتوریدینگ

در این مرحله باید هدف خودتان را از مطالعه کردن مشخص کنید.چرا دارید این کتاب را مطالعه میکنید؟شاید در ابتدا هدفتان روشن نباشد و مثلا بگویید میخواهم اطلاعاتم در زمینه ی بازاریابی بیشتر شود یا اینکه میخواهم نمره 20 بیاورم و اینها همه یک هدف کلی است اما ایراد ندارد در مرحله ی پیش مطالعه هدف شما جزئی میشود چون نسبت به کتاب شناخت بیشتری پیدا میکنید.

مرحله سوم:پیش مطالعه

آموزش فتوریدینگ

پیش مطالعه برای هر صد صفحه حدود 5 دقیقه زمان میبرد.البته زمان دقیقی برای اینکار نمیتوان تعیین کرد اما معمولا برای هر صد صفحه بیشتر از 5 دقیقه زمان نمیبرد.

در پیش مطالعه شما باید نگاهی به فهرست مطالب، تیترها و کلمات کلیدی بندازید که کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که معمولا پررنگتر نوشته میشوند و ما در مورد آنها اطاعات بیشتری نیاز داریم.

پیش مطالعه سبب افزایش یادگیری میشود اما متاسفانه خیلی ها آن را جدی نمیگرند اما امیدوارم شما آن را جدی بگیرید.

در این مرحله در هنگام پیش مطالعه کردن میتوانید تیترها یا همان کلمات کلیدی را برای خودتان بصورت سوال در بیاورید.البته نیاز نیست برای تیترها و کلمات کلیدی این کار را انجام دهید بلکه هر کدام از تیترها یا کلمات کلیدی که واقعا برای شما جذاب است و برای شما مهم است را بصورت سوال در بیاورید.این سوال را در کتاب میتوانید بنویسد و یا در ذهنتان داشته باشید و بگذرید.

در واقع این سوالاتی که مطرح کردید همان هدف شما از این مطالعه است.پس هدف شما هم در مرحله کامل شد.

مرحله چهارم:عکس برداری

آموزش فتوریدینگ

در این مرحله قرار است اطلاعات وارد ذهن ناخودآگاه شما شود پس بعد از انجام این مرحله چیزی بخاطر شما نمیاید.

گفته میشود در این مرحله اطلاعات اسکن شده و وارد ذهن ناخودآگاه شما میشود و در مرحله ی بعد این اطلاعات وارد ذهن خودآگاه شما میشود.

من این مرحله را قبول ندارم و احساس میکنم واقعا تاثیری ندارد.میتوانید این مرحله را حذف کنید و بعد ببنید که آیا تاثیری منفی در روند مطالعه شما ایجاد میشود یا خیر.آنگاه به حرف من پی میبرید.

قبل از اینکه عکس برداری را آغاز کنید دوباره باید ریلکسیشن انجام دهید و سعی کنید بدن شما در یک حالت آرام قرار بگیرد و بعد از آن در حالی که چشمانتان بسته است جملاتی مثل این جملات را با خودتان تکرار کنید:

تمرکز من در هنگام عکس برداری بسیار بالا است.

ذهن من در کنترل من است.

در هر زمان که بخواهم ذهن ناخودآگاهم اطلاعات لازم را در اختیار من قرار میدهد.

و…

حالا میتوانید چشمتان را باز کنید و شروع کنید به عکس برداری کردن.برای عکس برداری کردن کافی است به وسط کتاب نگاه کنید و هم زمان به چهار طرف کتاب هم توجه کنید و اما چشمان شما به وسط کتاب تمرکز کرده است.

آموزش فتوریدینگ

حالا شروع کنید به ورق زدن و تا انتهای کتابی باید مطالعه کنید پیش بروید.در مدت کوتاهی این کار انجام میشود و زمان خاصی نمیبرد.اما حواستان باشد اصلا نباید چیزی را بخوانید.

مرحله پنجم:فعالسازی

آموزش فتوریدینگ

حالا به مرحله ی آخر رسیدیم.در این مرحله شما باید از اول کتاب شروع کنید و یک نگاه کلی به هر صفحه بندازید.مثلا نگاهی به وسط خط ها بندازید و همینطور به سمت پایین پیش بیایید و به تیترها هم توجه کنید و هر جا که احساس کردید که باید اطلاعات بیشتری در مورد آن مطلب داشته باشید حالا بصورت معمولی شروع کنید به خواندن آن بخش و بعد از اینکه اطلاعات لازم را بدست آوردید دوباره شروع کنید بصورت قبل به وسط هر خط و تیترها نگاهی بندازید و و همینطور پیش بروید شاید حتی چند صفحه همینطور پیش بروید و نکته ی مورد نظر شما وجود نداشته باشد.پس همینطور پیش بروید تا جایی که به قسمتی برسید که احساس کنید باید آن را مطالعه کنید و آنگاه شروع کنید و بصورت معمولی آن قسمت از متن را بخوانید.

حتما ببینید: پکیج تندخوانی و تقویت حافظه

البته نخواندن بعضی از قسمت ها و رد شدن برای کتاب های درسی زیاد جواب نمیدهد و معمولا ما باید خط به خط کتاب درسی را مطالعه کنیم و بیشتر برای کتاب های غیر درسی و غیر رمان جواب میدهد.

در هر قسمت که نکته ای را دریافت کردید میتوانید یادداشت کنید و چه بهتر که این نکات را بصورت نقشه ی ذهنی یادداشت برداری کنید چون تا 5 برابر میتوانید در یادگیری و یادآوری بهتر عمل کنید.

اینم از آموزش فتوریدینگ که به پایان رسید.بعضی هزینه های میلیونی برای آموزش فتوریدینگ دریافت میکنند.این مقاله شما را تا حد بسیار بسیار زیادی با فتوریدینگ آشنا کرده است و یک دید بسیار روشنی در مورد فتوریدینگ به شما داده است.

حالا خودتان بگویید تندخوانی بهتر است یا فتوریدینگ؟

حتما ببینید: آموزشی نقشه ی ذهنی

سوالی یا نظری داشتید در قسمت نظرات بیان کنید خوشحال میشوم کمکتان کنم و نظرات شما را بخوانم.

 

درباره ی سیدحسین قاسم تبار

سیدحسین قاسم تبار
من،سیدحسین قاسم تبار معتقدم همه ی ما انسان ها دارای توانایی نامحدودیم پس تمام تلاشم را میکنم تا راه های شکوفایی این توانایی های نامحدود را پیدا کنم و با شما عزیزان به اشتراک بزارم تا همه ی ما از زندگی لذت بیشتری ببریم.

مطلب پیشنهادی

آموزش هدفگذاری از سیر تا پیاز(جامع)

زمان تقریبی مطالعه 15 دقیقه 5 (100%) 6 vote[s] آموزش هدفگذاری از سیر تا پیاز سلام خدمت شما دوستان عزیز …

14 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام جناب آقای قاسم تبار عزیز به طور اتفاقی با سایت شما آشنا شدم .از دیدگاه و نظر شما در مورد فتوریدینگ هم موافق هستم خیلی هم روش عجیبی هم نیست یک روش مطالعه می باشد مثل تند خوانی که به نظر شخص بنده تندخوانی پیش زمینه همه روش ها می باشد به این دلیل که روی تمرنات حوزه دید زیاد کار می شود.خوشحال شدم از آشناییتون با آرزوی بهترین ها امیر اسحاقی

  • سیدحسین قاسم تبار

   سلام آقای امیر اسحاقی عزیز
   چیزی که باور دارم رو با مردم به اشتراک میذارم و ممنونم از این که نظرتون رو گفتید تا دیگران هم از حقیقت مطلع بشن.نظرتون خیلی باارزش بود.شاد باشید.

  • Avatar

   سلام آقای قاسم تبار
   خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاری دانشتون
   یه سوال دارم در مورد مرحله‌ی اسکن صفحات کتابی که مطالعه میکنیم، اینکه برای انتقال اطلاعات به ناخودآگاه، بهتره امواج مغزیمون در سطح آلفا باشه یا سطح تتا ؟ باز هم سپاس

 2. Avatar

  سلام , اگه بلد نیستین چرا از خودتون مطالب اشتباه در میارین.مرحله پنجم هم که کاملا اشتباهه و از خودتون در آوردین.در مرحله پنجم باید با روش های خاصی از ناخودآگاه اون عکس هایی که گرفته شده استخراج بشه در حالی که شما اصلا به این اشاره نکردین و از خودتون یه چیزایی دیگه ای گفتین و روش استخراج رو اصلا نگفتین.اگه تو این زمینه تخصص ندارین لازم نیست بگین.

  • سیدحسین قاسم تبار

   سلام به شما
   میتونم بپرسم شما از کدوم مدرس عزیزی آموزش دیدین؟با چه روشی خاصی شما مطالب رو از ناخودآگاه به خودآگاه میارین؟دوست عزیز من حقیقت رو گفتم و در مقاله ی فتوریدینگ از دروغ تا واقعیت هم گفتم که کتاب های متعددی رو به این روش مطالعه کردم.و این مهارت رو با هزینه ی بالا از عزیزانی که خیلی مدعی هستن یاد گرفتم پس نمیشه گفت با این روش آشنایی ندارم.خیلی دوست دارم از روش خاصی که میفرمایید با خبر بشم.البته اگه روش خاصی باشه!!!

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید
  چطوری میشه تلفنی با شما ارتباط گرفت و محصولاتون رو به طور عمده دريافت کرد
  ،
  البته قبلش سؤالاتی هم از خدمتتون دارم
  لطفا شماره مورد نظرتون جهت ارتباط رو به این شماره اطلاع بذین
  *********09

 4. Avatar

  باسلام
  جناب قاسم تبار بنده اتفاقی با شما و محصولاتتون آشنا شدم واقعا این کسب درآمد میلیونی که میگین جواب میده؟

 5. Avatar
  زیبا کربلایی

  ممنونم بابت مطلب رایگانتون.
  ولی مطلب به شدت ناقصه و به هیچ عنوان حق آموزش رو ادا نمیکنه.
  من فتوریدینگ رو از مجموعه … و استاد … یاد گرفتم و در حد توقع خودم نیازهامو براورده کرد درسته بعضی از بخش هایی که شما گفتید موجوده ولی به هیچ عنوان کامل نیست.
  امیدوارم این مقاله کاملتر بشه.
  موفق باشید.

 6. Avatar
  التماس تفکر

  گویا شما قصد دارید فقط این سیستم جدید رو تخریب کنید
  و هدفتون آموزش نیست
  البته اگه شجاعت داشته باشید ونظر من رو درج کنید
  من قصد شما از این کار رو نمیدونم ولی میدونم اگه مردم با یک پدیده اصلا آشنا نشن خیلی بهتره تا به صورت بد آشنا بشن
  دوست عزیز انسانیت چی میشه؟
  آقای پاول شیل عمری در این رابطه تحقیق کردن و آموزش دادن
  حالا شما در پنج پاراگراف همشو آموزش دادین و گفتین که خب البته من بهش اعتقادی ندارم…..
  نمیگید اگه قرار باشه فقط یک نفر با این روش زندگیش تغییر کنه و با این مقاله شما دلسرد بشه چطور جوابگو هستید
  لطفا شجاعت داشته باشید و نظر بنده رو درج کنید چون فقط قصدم دلسوزیه
  التماس تفکر………

  • سیدحسین قاسم تبار

   سلام
   هر عزیزی که خیال میکنه این مطلب اشتباهه میتونه فتوردینگ رو تست بکنه.من جلوی کسی رو نگرفتم.نظر خودم رو گفتم و بهش پایبندم.خیلی از افراد این روش رو تست کردن و نتیجه نگرفتن.بدرخشی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =