قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / آموزش های پرطرفدار / آموزش تندخوانی(آموزش رایگان تندخوانی)-از کندخوانی تا تندخوانی

آموزش تندخوانی(آموزش رایگان تندخوانی)-از کندخوانی تا تندخوانی

زمان تقریبی مطالعه 6 دقیقه
5 (100%) 2 vote[s]

آموزش تندخوانی

من، سیدحسین قاسم تبار در این مقاله با آموزش تندخوانی در خدمت شما عزیزان هستم و در آخر این مقاله یک پیشنهاد رد نشدنی برای شما عزیزان دارم.راستی این نکته را به یاد داشته باشید که با خواندن صرفا چند مقاله یا کتاب شما تندخوان نمیشوید.آموزش تندخوانی در صورتی برای شما موثر واقع میشود که واقعا نکات آن را اجرا کنید.

تاریخچه ی تندخوانی

آموزش تندخوانی

چطور تندخوانی به وجود آمد؟

در جنگ جهانی دوم بود که متوجه شدند بعضی خلبان ها اهداف را خوب تشخیص نمیدهند.بخاطر همین دستگاهی را طراحی کردند که تصاویر مختلف را نشان بدهد.اوایل سرعت رد شدن تصاویر کم بود و کم کم سرعت رد شدن تصاویر همینطور بیشتر و بیشتر میشد.با این تمرین خلبان ها به مرور زمان توانستند تصاویری که با سرعت بالا رد میشد را هم تشخیص بدهند و آن مشکل تشخیص ندادن بعضی اهداف این خلبان ها هم حل شد.

بعداً یک چشم پزشک فرانسوی به این فکر افتاد که از این روش برای افزایش سرعت دیدن کلمات استفاده کند تا بتوان کلمات را با سرعت بیشتری دید و آنها را تشخیص داد.و این شد که کم کم تندخوانی به وجود آمد و الان سالیانه سال است که آموزش تندخوانی در جهان رواج دارد و افراد زیادی به کلاس های آموزش تندخوانی می روند و یا از پکیج ها و  کتابهایی که در زمینه ی آموزش تندخوانی آماده شده استفاده میکنند.اما متاسفانه هنوز خیلی ها نمیدانند که مهارتی به نام تندخوانی وجود دارد و از این جهت به شما تبریک میگویم چون از خیلی ها جلوتر هستید.

معایب تندخوانی

کندخوانی باعث صرف زمان زیاد برای مطالعه میشود:

عزیزانی که آموزش تندخوانی ندیده اند باید زمان زیادی را صرف مطالعه ی مطالب کنند در حالی که افرادی که آموزش تندخوانی دیده اند حداقل با نیمی از آن زمان میتوانند آن مطلب رو بخوانند و این عالی است.شما اگر روزی 3 تا 4 ساعت مطالعه کنید تا گرفتن مدرک لیسانس میشود حدود 20 هزار ساعت، یعنی 832 روز کامل.حال شما اگر آموزش تندخوانی دیده باشید این زمان به نصف میرسد.یعنی شما 10 هزار ساعت رو پس انداز کردید که میشود معادل 416 روز کامل.بنظرتان این بینظیر نیست؟حالا از آن فرصتی که برایتان وجود دارد میتوانید برای باشگاه رفتن استفاده کنید یا ساز یادبگیرید یا هر چیز دیگری که به آن علاقه دارید.

کندخوانی باعث حواس پرتی میشود:

شما وقتی با سرعت کم مطالعه میکنید حواستان خیلی راحت تر پرت میشود تا اینکه بخواهید سریعتر مطالعه کنید.میخواهم برایتان مثالی بزنم.کسی که خیلی آرام رانندگی میکند را در نظر بگیرد.میتواند خیلی راحت به اطرافش نگاه کند و حتی غذا بخورد اما کسی که دارد سریع رانندگی میکند چطور؟او هم میتواند خیلی راحت به اطرافش نگاه کند و غذا بخورد؟مسلما خیر.چون برای رانندگی نیاز به تمرکز بیشتر دارد.تندخوانی هم دقیقا مثل قسمت دوم این مثال است و باعث افزایش تمرکز شما میشود.

کندخوانی باعث کاهش علاقه ی ما به مطالعه میشود:

چون زمان زیادی را برای مطالعه باید صرف کنیم.و این باعث میشود نتوانیم در زمانی که میخواهیم کتاب را به اتمام برسانیم و دیگر برای همیشه از مطالعه زده میشویم.در حالی که افرادی که آموزش تندخوانی دیده اند نسبت به افرادی که آموزش تندخوانی ندیده اند بسیار سریعتر تمام میکنند و به همین دلیل علاقه ی بیشتری نسبت به مطالعه دارند.

کندخوانی باعث درک کم میشود:

بخاطر اینکه یک شخص کندخوان سرعت مطالعه ی پایینی دارد وقتی به آخر بند میرسد زمان زیادی را صرف میکند و اول بند را فراموش میکند و باید برگردد و دوباره از اول آن بند را بخواند تا متوجه شود که داستان از چه قرار بود.

گفته شده میزان اندوخته ی ذهنی یک مطالعه کننده معمولی 35 درصد و یک تندخوان 53 درصد است.پس نتیجه میگیریم که یک شخص تندخوان بعد از مطالعه به مطالب بیشتری تسلط دارد.

دلایل کندخوانی

آموزش تندخوانی

دلیل اول کندخوانی کلمه خوانی است:

کلمه  خوانی یعنی کلمه کلمه میخوانیم و میخواهیم هر کلمه را درک کنیم و در واقع تمرکز ما روی کلمه هست تا روی جمله و باید سعی کنیم تمرکزمان روی درک جمله باشد.ما کلمه کلمه میخوانیم و سرآخر متوجه نمیشویم که مفهوم جمله چه بود و بخاطر همین برمیگردیم و دوباره از اول آن جمله را میخوانیم.در حالی که در تندخوانی تمرکز روی درک جمله است.

دلیل دوم کندخوانی بلندخوانی است:

شخص بلند بلند میخواند طوری که بقیه هم متوجه میشوند.وقتی شما بلند بخوانید شاید بتوانید حدود 200 کلمه در دقیقه بخوانید که این عدد خیلی کم است.راستی بلندخوانی باعث میشود انرژی بیشتری مصرف کنیم.چون فک، زبان و تارهای صوتی فعالیت میکنند و باعث میشوند زودتر خسته بشویم.

اما شاید در جایی خوانده باشید که بلندخوانی باعث یادگیر بهتر است و با خواندن مطلب بالا یک خورده گیج شده باشید که مطالعه را با صدای بلند انجام دهید یا خیر.درسته که با صدای بلندخواندن باعث یادگیری بیشتری میشود اما چون باعث کاهش سرعت ما میشود در هنگام مطالعه از بلندخوانی پرهیز میکنیم و زمانی که مطالعه تمام شد حالا نکاتی که یادداشت کردیم را با صدای بلند شروع میکنیم برای خود یا دیگری به توضیح دادن.الان یاد گرفتید که چه زمانی باید با صدای بلند مطالب را بخوانید.

دلیل سوم کندخوانی لب خوانی است:

لب خوانی هم باعث کاهش سرعت مطالعه ی ما میشود.بعضی ها بلند نمیخوانند اما لب خوانی میکنند و در واقع دارند آرام زمزمه میکنند که این هم اشتباه است.

دلیل چهارم کندخوانی درون خوانی است:

درون خوانی قابل حذف نیست اما میشود تا حدی آن را کاهش داد.بعضی در دلشان دارند کلمه را تلفظ میکنند که ما میخواهیم این را هم تا حدودی کاهش بدهیم.درون خوانی هم با افزایش حوزه دید و کاهش مکث روی هر کلمه تا حدودی کاهش پیدا میکند.

دلیل پنجم کندخوانی برگشت به عقب است:

متاسفانه ما عادت کردیم هر خطی که میخوانیم برگردیم و به چند کلمه ی قبلی نگاهی بندازیم که این را هم باید حذف کنیم.چون باعث کاهش سرعت مطالعه ی ما است وخیلی وقت ها اصلا نیازی به این کار نیست.چون خیلی وقت ها وقتی ادامه ی مطلب را میخوانیم و کمی پیش میرویم مطلبی که باید را دریافت میکنیم.

دلیل ششم کندخوانی سرگردانی چشم بین خطوط است:

گهگداری هم خط را گم میکنیم که این مورد با خط بری کردن به راحتی حل میشود.

دلیل هفتم کندخوانی مکث طولانی چشم بر کلمات است:

به طور میانگین سرعت مکث روی هر کلمه یک چهارم ثانیه هست که ما سعی میکنم این زمان را کمتر کنیم مثلا یک هشتم ثانیه یا یک دهم ثانیه یا…

دلیل هشتم کندخوانی هم محدودیت حوزه ی دید هست:

با تمریناتی که در زمینه ی افزایش حوزه ی دید به شما میدهم به شما کمک میکنم که در یک نگاه بتوانید کلمات زیادی رو ببینید که این به سرعت مطالعه ی شما خیلی کمک میکند.

آیا با افزایش سرعت مطالعه میزان درک مطلب کاهش پیدا میکند؟

آموزش تندخوانی

اگه ما چرخ جلوی این دوچرخه را سرعت و چرخ عقب را درک در نظر بگیریم چرخ درک همراه با چرخ سرعت پیش میرود.

اما یک هشدار:

اگر چرخ سرعت از حد مجاز سریع تر برود چرخ درک جا میماند.مثلا در کتاب داستانی شما دارید با سرعت 600 کلمه در دقیقه میخوانید و درک هم دارید اما اگر سرعت را ببرید روی 800 میبینید که دیگر چیز خاصی متوجه نمیشوید یعنی سرعت مجاز شما برای مطالعه ی کتاب داستانی 600 تا بود.البته سرعت مطالعه در افراد مختلف فرق دارد.

حتما ببینید: تندخوانی از دروغ تا واقعیت

مراحل تبدیل شدن به یک تندخوان چیست؟

آموزش تندخوانی

من در پکیج معجزه حافظه برای اینکه شما به یک تندخوان تبدیل شوید فقط 3 تمرین در نظر گرفتم که 2 تمرین کمی به هم شباهت دارند و البته این را هم بگویم که در پکیج معجزه حافظه تمریناتی را به شما دادم که بیشترین نتیجه ممکن را میتوانید بگیرید و تندخوانی را با سبکی متفاوت تر به شما عزیزان آموزش دادم تا تمرینات تندخوانی برای شما شیرین تر شود.

تمرین اول برای آموزش تندخوانی خط بری بدون درک است که باید برای مدتی انجام گیرد و سرعت خط بری شما به مرور اضافه میشود.و بعد از آن خط بری همراه با درک است که در این تمرین هم سرعت شما به مرور اضافه میشود و اوایل نیاز به درک 100 درصدی نیست.

اما تمرین بعدی که در آموزش تندخوانی بسیار اهمیت دارد تمرین افزایش حوزه دید است که به شما کمک میکند بعد از مدتی وقتی به یک کلمه دارید نگاه میکنید بجای اینکه فقط همان یک کلمه را بخوانید چند کلمه را ببینید و بخوانید.که این مورد باعث میشود بسیار سریعتر بتوانید مطالعه کنید.در پکیج معجزه حافظه بجای چند تمرین فقط یک تمرین افزایش حوزه دید به شما دادم که بسیار مؤثر و کافی است.

فقط کافی است تمرینات بالا را به مدت 30 روز انجام دهید تا سرعت مطالعه شما چندین برابر شود.

قصد یادگیری تندخوانی دارید؟

در پکیج معجزه حافظه شما علاوه بر تندخوانی، تقویت حافظه، محصول معجون تمرکز(آموزش افزایش تمرکز بصورت بسیار حرفه ای)،محصول اعجاز نقشه ی ذهنی و مرور صحیح،نکاتی برای مدیریت زمان و کاهش استرس را آموزش میبینید.

برای اینکه با این پکیج بیشتر آشنا شوید ویدیوی جذاب زیر را حتما ببینید:

نمونه مشابه این پکیج چه قیمتی دارد؟

شاید باورتان نشود اما نمونه ی مشابه این پکیج حدود 1 میلیون تومان است.در حالی که این پکیج فقط 248 هزارتومان است و گارانتی بازگشت وجه تا 90 روز بعد از استفاده هم دارد و همه ی مسائل به زبانی بسیار ساده توضیح داده شده و فیلم کارگاه و… نیست که زمان زیادی داشته باشد.و شما بعد از خرید میتوانید از پشتیبانی نامحدود هم استفاده کنید.از این بهتر داریم؟

حتما ببینید: پکیج معجزه حافظه

درباره ی سیدحسین قاسم تبار

سیدحسین قاسم تبار
من،سیدحسین قاسم تبار معتقدم همه ی ما انسان ها دارای توانایی نامحدودیم پس تمام تلاشم را میکنم تا راه های شکوفایی این توانایی های نامحدود را پیدا کنم و با شما عزیزان به اشتراک بزارم تا همه ی ما از زندگی لذت بیشتری ببریم.

مطلب پیشنهادی

آموزش هدفگذاری از سیر تا پیاز(جامع)

زمان تقریبی مطالعه 15 دقیقه 5 (100%) 6 vote[s] آموزش هدفگذاری از سیر تا پیاز سلام خدمت شما دوستان عزیز …

2 دیدگاه

 1. Avatar
  مریم جهانگیری

  سلام وقت بخیر
  بنده به دلایلی امکان دانلود ندارم آیا این امکان هست که محصول برایم پست شود؟
  بنده هنوز خریدی انجام ندادم اما قصد دارم تمامی محصولات تون که مشمول تخفیف هستند خریداری نمایم لطف می فرمایید راهنمایی نمایید
  با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =